У молодості я займався спортом — боротьбою самбо. На одному із змагань (першість серед вищих навчальних закладів України) отримав серйозну травму хребта і плеча. Рекомендація лікарів після лікування для мене була трагічною: обмеження в русі, улюбленим спортом займатися категорично заборонено!

Три роки я намагався відновити здоров’я: уколи, масажі, фізіотерапія, мануальна терапія, рефлексотерапія — все марно! Болі в хребті і плечі на деякий час вдавалося усунути, але після чергового тренування хворобливість в суглобах поновлювалася. Час минав, я був у відчаї — улюблений вид спорту треба було забути.

Одного разу (в 1992 році) я був на весіллі у одного зі своїх друзів, що проживає в районному центрі Хмельницької області. Вже десь близько вечора до мене підійшла (несподівано) літня жінка і запропонувала допомогу. Виявилося, сам того не помічаючи, я, намагаючись позбутися від болю в хребті, часто смикав плечима і головою. Ця жінка була народним цілителем (в минулому лікар ЛФК) і досконало знала фізіологію людини, а саме кістково-м’язову систему. Наступного дня я був у неї вдома — книги по медицині, журнали, плакати, в кутку скелет людини — все підтверджувало, що я в гостях у людини, яка знає свою справу! Сорок хвилин діагностики (зараз це називають функціональною діагностикою) і вона, орієнтуючись тільки на результати своєї діагностики і мої відчуття (без рентгена та МРТ), розповіла мені про всі мої проблеми кістково-м’язової системи. Грижі, протрузії, невралгія, — це ще не весь перелік моїх захворювань! Були виявлені і наслідки травми хребта – сколіоз, загин куприка і перекіс таза. І все це в 25 років! — Із розпачу вона вивела мене однією фразою: все можна виправити і навіть додала: людина може все, якщо дійсно цього захоче! У школі ми вчили анатомію, але я ніколи не замислювався, як працюють м’язи, суглоби, судини, зв’язки, центральна нервова система. Виявилося все працює у взаємодії, невіддільно одне від одного. Саме за допомогою функціональної діагностики вона тестувала стан моєї кістково-м’язової системи, центральної нервової системи та їх взаємодію.

Вперше я зрадів своєму боягузтву. Ще в 19 років мені запропонували хірургічну операцію на хребті і плечі. Злякавшись операції, я від неї відмовився, віддавши перевагу знеболюючим лікам. Не знаю, що б чекало мене в майбутньому, але щаслива випадковість привела мене до справжньої цілительки.

Вона навчила мене лікувальним рухам, навчила керувати своїм тілом і своїми думками. Тіло і душа повинні синхронно взаємодіяти, подумки ми, впливаючи на центральну нервову систему і, підкріплюючи цей вплив правильним рухом тіла, — здійснюємо лікувальне навантаження на хребет, суглоби, м’язи, зв’язки. Виявляється в будь-якому нашому русі задіяно близько 30 м’язів (всього їх близько 300) і спазмування одного з них відчувається на функціонуванні інших м’язів, зв’язок і суглобів ! Відсутність необхідного кровопостачання в суглобах і м’язах призводить до їх дегенерації, тобто до функціональної неспроможності і хвороб (артрит, артроз, остеохондроз). Уявіть собі водопровідну систему, вода в якій рухається самопливом і ту ж систему, по якій вода рухається під тиском. Де буде система чистіше? — Правильно, там, де є тиск! Так працює наш опорно-руховий апарат — навантажуючи рухом м’язи, ми підсилюємо в них кровообіг, кровообіг в суглобах, тобто проводимо так зване «прокачування» або «промивання» м’язів і суглобів. При таких обставинах біль, скутість в суглобах поступово зникають. Єдина вимога — це правильність руху, особливо якщо є обмеження в ньому на початку лікування!

Мене навчили цим «правильним» рухам і результат був приголомшливим! В 25 років лікарі вважали мене інвалідом, а зараз мені 58 і я займаюся великим тенісом, настільним тенісом, кікбоксінгом, волейболом, регулярно відвідую зал реабілітації та профілактики (зал Кінезофітнеса). До цього, після реабілітації за допомогою спеціальних вправ, я займався важкою атлетикою, виконавши в 50 років норматив III дорослого розряду (і це після травми хребта!).

Через деякий час, після знайомства з народним цілителем і пізнання цілющої сили спеціальних рухових вправ, я неодноразово з 2010 р в складі делегацій від України, брав участь в Міжнародних конгресах Європейської Асоціації хірургів, будучи вже в статусі психолога. Виявилося, що в Європі і, особливо, в Америці застосовуються нові підходи до лікування травм і функціональних захворювань хребта та суглобів (остеохондрозу, сколіозу, гриж, протрузій, артритів, артрозів і ін.) — перевага віддається спеціальним реабілітаційним вправам, посилюючи їх дію фізіотерапією, а при необхідності і медикаментозним лікуванням.

 Цей підхід до лікування опорно-рухового апарату назвали кінезотерапією — лікування рухом ( «кінеза» з латинської — рух, «терапія» — лікування).

Навіть тим хворим, яких раніше застерігали від руху (по суті, знерухомлених) тепер призначали, як лікування, саме рух, але строго визначений і дозований під контролем лікаря реабілітолога, на спеціальних тренажерах за спеціальною індивідуальною, розробленої для кожного хворого методикою, з урахуванням його стану організму в цілому, його стадії захворювання і психології. Так, саме так, — психологія в кінезотерапії грає рівну з рухом роль. Людина повинна знати, що хоче, знати що зможе і рухатись до своєї мети. Тому і різняться результати в лікуванні із застосуванням кінезотерапії. Людина повинна або сама розбудити в собі «сплячу» енергію бажання бути здоровим або їй треба допомогти — тільки тоді результати лікування будуть приголомшливі!

Я зустрічався з лікарями реабілітологами в Австрії, Іспанії, США. Сьогодні реабілітолог — кінезіолог за кордоном дуже затребувана лікарська спеціалізація. Використання кінезотерапії, як напрямку в медицині, дало можливість в США скоротити споживання лікарських препаратів в останні роки, при лікуванні опорно-рухового апарату людини, на 40%.

Тоді ще в далекому 1992 році ні я, ні мій ангел-хранитель (я маю на увазі народного цілителя, яка вказала мені шлях до здоров’я) не знали такого поняття, як кінезотерапія в медицині, хоча цей напрямок вже використовувався в США з 1857 року. 

Хвороба опорно-рухового апарату людини займає значну частку в загальних захворюваннях. Найстрашніший наслідок цих захворювань — обмеженість в русі або ще гірше — нерухомість. Як психолог, можу сказати Вам дивовижну річ: людина може сама «загнати» себе в хворобу, а може і «вийти» з неї, але, на жаль, переважно в більшості випадків їй потрібна допомога — НЕ хірургічна, а лікаря — кінезіолога!

Тому я вирішив ще в 2012 році створити центр реабілітації, щоб допомогти кожній хворій людині вийти з критичної ситуації і знайти шлях до здоров’я. Так з’явився центр «кінезотерапії» зі своїм логотипом (бамбук, з огляду на його структуру стовбура, як уособлення здорового хребта, на тлі хвилі, як стихії, що уособлює собою рух.

Центр почав працювати в 2013 році, маючи в своєму складі на початку всього двох реабілітологів, але досвідчених, фахових, мотивованих, творчих – одним словом найкращих в своїй професії. 

Ми нікому не відмовляли в допомозі, кінезіотерапія не має вікових обмежень і може бути застосована при лікуванні будь-яких захворювань опорно-рухового апарату.

У нашій країні кращою рекламою послуг є саме якість цієї послуги, особливо якщо послуга спрямована на забезпечення здоров’я людини! Вже за рік роботи «Кінезіомедікалцентра» ми стали популярні, затребувані і … почали відчувати нестачу реабілітологів. До нас почали звертатися люди з різними захворюваннями хребта і суглобів, зі скаргами на біль і на обмеженість в русі. Приходили люди різного віку: і дорослі, і люди похилого віку, стали приводити дітей з викривленням хребта, з перекошеним тазом, з плоскостопістю.

Так виникла абсолютно очевидна необхідність у відкритті Центру сімейної ортопедії та реабілітації, а в його складі, як окремий напрямок Центр здорового хребта «Кінезофіт».

Сьогодні у нас приймає пацієнтів різного віку досвідчений сімейний лікар ортопед-вертебролог, який діагностує захворювання, визначає методику лікування цих захворювань з урахуванням фізіології і психології кожного пацієнта. В Центрі застосовується ефективне комплексне лікування – кінезотерапія в поєднанні з медикаментозним лікуванням і фізіотерапією. Методику лікування визначає сімейний лікар, а процес лікування супроводжує досвідчений реабілітолог, періодично тестуючи стан пацієнта  в процесі лікування.

Наш девіз: кожна людина просто зобов’язана бути здоровою! Істинне щастя людини — бути здоровою!

Сьогодні Центр сімейної ортопедії і реабілітації співпрацює з провідними фахівцями в галузі травматології, ортопедії, нейрохірургії, реабілітології. У деяких випадках (особливо щодо посттравматичних хворих) ми запрошуємо до консультацій хірургів-травматологів, нейрохірургів, невропатологів, які приймають участь в розробці індивідуальних вправ для реабілітації важкохворих пацієнтів.

Центр розширює сферу своїх послуг. Напружена робота в залі зі своїм тілом не тільки винагороджується відновленням здоров’я, а й стимулюється участю (за рекомендацією лікаря) в програмі «Кінезіорелакс», що вже запрацювала в Центрі, як окрема послуга для пацієнтів, які позбулися своїх хвороб і прагнуть зміцнити здоров’я: це пропарювання м’язів і суглобів в сауні, загартовування в басейні з холодною водою, оздоровлення гарячою парою в кедрової бочці (визнано найкращим в світі фізіотерапевтичним засобом для оздоровлення тіла і душі), профілактичний масаж!

Будьте здорові! З нами це гарантовано!

З повагою, В. Трухан